33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

На 15.12.2021 околу 20.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н. Р.(49) од с.Батинци и патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Х.(26) од с.Батинци.

По несреќата Н.Р. бил пренесен во Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде била констатирана смрт. А.Х. се здобил со телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Можеби ќе ве интересира

Жена загина во тешка сообраќајка на скопската обиколница, повредени се и три лица

M T

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

M T

Тројца тешко повредени во сообрќајка кај Непроштено

M T

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Приведенo лице од скопско, поради истрага за неовластено поседување оружје

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T