Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тројца тешко повредени во сообрќајка кај Непроштено

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случил вчера на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце, кај с.Непроштено.

Несреќата се случила помеѓу „фолксваген голф“, управуван од Ш.С.(43) од с.Нераште и „бмв“, управувано од Б.Н.(40) од с.Доброште.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Н., а со телесни повреди се здобиле Ш.С. и сопатникот од истото возило, Ј.М.(43) од с.Нераште, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Можеби ќе ве интересира

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

M T

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

M T

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

M T

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка со патничко возило

M T