32.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

На 16.11.2021 околу 06.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистрален пат Штип – Кочани, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо 407“, со винички регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(42) од Виница и патничко возило „опел зафира“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.А.(18) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачите Е.А., Ш.А. и сопатникот во возилото „опел“, Е.М.(22) од Струмица, a со телесни повреди се здобиле сопатник во возилото „опел“ А.М.(26) и малолетен сопатник во возилото „пежо“, сите констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото на нeсреќата извршила екипа од СВР Штип.

Можеби ќе ве интересира

Жена загина во тешка сообраќајка на скопската обиколница, повредени се и три лица

M T

Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има повредени

M T

Повредени двајца пешаци откако „матиз“ удрил во нив на раскрсница во Штип

M T

Торнадо во Тексас – Повредени над 20 лица

M T

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

M T

Најмалку шест лица се повредени во експлозијата во Харков, од кои едно дете

M T