33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

Вчера во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(61) од Битола, патничко возило „фолксваген голф“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(54) од село Делогожда, струшко, и товарно возило „ман“ со полуприколка, со албански национални ознаки, управувано од К.М.(57) од Р.Албанија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачите Т.П. и Н.К., како и сопатниците од возилото „тојота“ К.П.(55) и Г.П.(40), двајцата од Битола, а со телесни повреди се здобил сопатникот од истото возило Б.М.(40) од Битола, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ и Општата болница во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Можеби ќе ве интересира

Силен земјотрес ја потресе Херцеговина, се почувствува и во Хрватска

M T

Жена загина во тешка сообраќајка на скопската обиколница, повредени се и три лица

M T

Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има повредени

M T

Повредени двајца пешаци откако „матиз“ удрил во нив на раскрсница во Штип

M T

Торнадо во Тексас – Повредени над 20 лица

M T

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

M T