Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

97 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Денеска (08.12.2021) во периодот од 08.00 до 14.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 97 возачи. Од нив, 20 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

Осум санкции за непрописно вградени фолии

M T

211 санкции за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

M T

257 санкции за брзо возење

M T

166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

M T

138 санкции за брзо возење

M T