Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатени на дело двајца крадци во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

На 12.11.2021 во 15.00 часот на ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп лишиле од слобода двајца малолетници (машко и женско), кои биле затекнати при извршување кражба во продажен објект на истата улица. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведени крадци во Скопје, фатени на дело

M T

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

M T

Фатени двајца крадци што ограбиле бензинска пумпа кај Катланово

M T

Ученици од Прилеп превезувани со технички неисправен автобус на екскурзија

M T

Запленети над 6000 пиротехнички средства во Прилеп, приведени три лица

M T

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

M T