Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец баран по потерница

Денеска (17.09.2021) на ул.„Бранко Заревски” во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек потраги, врз основа на распишана централна потерница, го лишиле од слобода Д.Р.(51) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 235 став 1 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира

Приведен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

M T

Приведен криминалец баран со потерница

M T

Приведен крадец баран со потерница

M T

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T

Приведено лице барано со потерница

M T

Приведен крадец баран со потерница

M T