Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил се судри со товарен воз, едно лице е тешко повредено

Четириесет и шестгодишен велешанец со тешки повреди е пренесен во болница откако со автомобилот се судри со товарен воз.

Според информациите од полицијата, настанот се случил вчера напладне, на пругата помеѓу железничките станици Велес и Чашка, поточно на патен премин кај селото Горно Оризари.

Товарниот воз сообраќал на релација Прилеп-Трубарево.

Извршен бил увид на местото на незгодата.

Можеби ќе ве интересира

Разбојник од Скопје украл автомобил, па со него направил сообраќајка

M T

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

M T

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

M T