Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Владата за вечерва во 21 часот закажа седница

Владата на Република Северна Македонија, вечерва со почеток во 21:00 часот, ќе ја одржи редовната 32-ра седница.

За заклучоците и одлуките од седницата, која ќе се одржи преку видео-конференциска интернет врска, ќе ве информираме дополнително

Можеби ќе ве интересира

Заврши владината седница попладнево – Ова се сите донесени одлуки

CENTAR MKD

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD

Владата одлучи: Нов пакет помош за граѓани и фирми вреден 490 милиони денари

CENTAR MKD