-2 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија Во тренд...

Костадинов: Парламентот не е циркус, како што се обидува да го направи опозицијата

Фејсбук статус на Костадин Костадинов портпарол и пратеник на СДСМ:

Амандмани за буџетот за 2021 поднесени од целата опозиција, 600.

Амандмани поднесени на деловникот за работа од далечина во ситуација на Ковид19 пандемија, поднесени од цела опозиција, над 3.000.
Што ви кажува ова почитувани граѓани.

Јас ја разбирам потребата на опозицијата да поентира, да профитира политички, но без притоа да си играат играчка со собрание.
Не е тоа суштината за која не гласале граѓаните.

Левица една партија која ги примами симпатиите на еден мал дел граѓани, која експлицитно вети дека ќе се залага пред се за подобрување на работничките права, до сега нема поднесено ниту еден единствен амандман по однос на тоа прашање.

Парламентот не е циркус, како што се обидува да го направи опозицијата.

Во ред е понекогаш да има различен наратив на говорница, и тоа е позитивно, барем јас така го гледам, но да земаме плата од граѓаните а притоа исклучиво да навредувате, да лажете, да ширите страв и паника е недолично.

Дајте бре опозицијо барем изработете си ја платата, не мора повеќе…

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Странски амбасади демантираат, од хистеријата на Мицкоски и Милошоски прегоре системот за лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ

CENTAR MKD

Со лажните вести што ги пласираат хистеричниот Мицкоски и ДПМНЕ работат против својата земја

CENTAR MKD

Кирацовски: За да се случат големи нешта потребни се материја, енергија простор и време, а во ВМРО-ДПМНЕ постои само материја изгубена во просторот и времето

CENTAR MKD