7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Подгответе се за промена на времето и температури под 0 – Meteocentar со детална прогноза

Утре во утринските часови во северните делови ќе има повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието, што ќе предизвика опаѓање на дневната температура.

Потоа во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена, а на места, особено во северните и источните делови повремено значителна облачност со услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Прогноза за 31.10.2020
Минимална температура: -1°C до 9°C
Максимална температура: 13°С до 22°C
Сончево со мала до умерена облачност. Во северните и североисточните делови ќе биде значителна облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Прогноза за 01.11.2020
Минимална температура: 0°C до 9°C
Максимална температура: 14°C до 22°C
Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 02.11.2020
Минимална температура: -2°C до 7°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Снег и дожд најавија синоптичарите – УХМР издаде метеопредупредување, детална прогноза за времето

CENTAR MKD

Студен бран со снег и дожд низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните дена

CENTAR MKD

Студен бран доаѓа кон Македонија – очекувајте голем пад на температурите

CENTAR MKD