Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Казнети 915 лица поради неносење на маска

Pixabay / Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 915 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Можеби ќе ве интересира

Студија на чуден случај: Жена била позитивна на коронавирус најмалку 335 дена

M T

Докторите предупредуваат: Се појавија нови симптоми на Ковид-19, ако ги забележите добро е да се тестирате

CENTAR MKD

Вакцинираните лица треба да продолжат да носат маски, покажува најново истражување

M T