Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » коронавиурс
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Пановски: Смртноста од „Фајзер“ е поголема отколку од „АстраЗенека“

CENTAR MKD
– Оваа вакцина чини 4,5 долари, тоа е десет – единаесет пати помалку од останатите што се нудат и кај нас. Компанијата работи без профит...
Коронавирус Centar Свет

Австриски инфектолог: Секој од нас, порано или подоцна, ќе се зарази со коронавирус

CENTAR MKD
Австрискиот инфектолог Франц Алербергер не верува дека коронавирусот ќе се искорени и верува дека секој од нас ќе се зарази порано или подоцна, но тој...
Коронавирус Centar Во тренд...

Тажен ден: 17-годишно девојче почина од коронавирус во Сплит

CENTAR MKD
17-годишно девојче, кое имало други респираторни проблеми заедно со инфекцијата, почина како резултат на инфекција од коронавирус во болницата во Сплит. Лекарите не можеле да...
Коронавирус Centar Свет

Научници: Коронавирусот може да преживее на кожата до 9 часа, многу подолго од грипот

CENTAR MKD
Коронавирусот е активен на човечка кожа 9 часа, пет пати подолгo од вирусот на грип, утврдија јапонските научници, а нивното откритие повторно укажува на потреба...
Centar Бизнис

Заев објави: Грантови и бесплатни лиценци за најпогодените бизниси

CENTAR MKD
Како дел од четвртиот пакет мерки, премиерот Зоран Заев објави дека најпогодените бизниси ќе добијат грантови и бесплатни лиценци. Грантови и бесплатни лиценци за најпогодените...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Жена заболена со коронавирус заразила 15 патници во авион

CENTAR MKD
На летот од Лондон до Нахој една патничка заразила 15 лица во авионот. Жената која летала во бизнис-класа кашлала и имала болки во грлото. Кога...