Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Каде треба да гласате? – Проверете дали е променето вашето избирачкото место

Дел од избирачките места кои не ги задоволуваат здравствените протоколи се пременети поради пандемијата со коронавирусот.

А на овој линк се наоѓа пребарувачот на Државната изборна комисија можете да проверите каде треба да гласате.

Во училиштата каде што ќе се гласа, обезбедени се доволен број на училници, додека во некои општини се обезбедени и спортските сали за да се одржи гласањето. Во мал дел од руралните средини каде што има мал број на гласачи ќе се закупат и приватни објекти за да се одржи гласањето.

Можеби ќе ве интересира

Во избирачкиот список се провериле 5.164 лица

M T

Увидот во избирачкиот список трае до 9 септември

M T

Османи го повика Уставниот суд да го продолжи рокот за регистрација на лицата во изолација

CENTAR MKD