Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Закажана вонредна седница на Владата – се очекуваат нови мерки и одлуки

Денеска со почеток во 13:00 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница, информираат од Владата.

Според информациите на Centar.mk денес ќе бидат донесени нови мерки во справувањето со коронавирус кризата.

Повеќе информации за тоа какви одлуки ќе бидат донесени очекувајте попладнево на нашиот медиум

error: Соддржината е заштитена.