Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Какво ќе биде времето за Нова година? – Meteocentar со детална четиридневна прогноза

Утре ќе се задржи пооблачно и студено со услови за провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува повремено силен северен ветер со брзина и над 70 км/час. Од понеделник следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури.

Прогноза за 30.12.2019
Минимална температура: -7°C до 1°C
Максимална температура: -1°С до 7°C
Сончево со умерена, а попладне со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 31.12.2019
Минимална температура: -10°C до -3°C
Максимална температура: 0°C до 8°C
Сончево со мала облачност, по одделни котлини со слаба утринска магла. Во ноќните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 01.01.2020
Минимална температура: -7°C до 0°C
Максимална температура: 1°C до 8°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Велигденските и првомајските празници ќе се спојат во продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа во 2021-ва

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD