Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магла, дожд и ниски температури – Метеоцентар со најнова прогноза за времето

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со локален дожд, претежно во јужните и источните делови. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 23.11.2019
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 10°С до 16°C
Променливо облачно, по одделни котлини со утринска магла и ниска облачност.

Прогноза за 24.11.2019
Минимална температура: 3°C до 12°C
Максимална температура: 11°C до 16°C
Променливо облачно, во јужните делови со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 25.11.2019
Минимална температура: 2°C до 11°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Променливо облачно, Претежно во јужните делови со повремен дожд.