11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тирана
Македонија

Вархеји очекува Скопје и Тирана во наредните денови да ги отворат пристапните преговори со ЕУ

M T
Говорејќи пред членовите на Европскиот парламент и парламентите на земјите на патот кон членство во ЕУ, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјавил дека во сегашниот...
МакедонијаКултура

Костадиновска-Стојчевска: Министерскиот состанок во Тирана е клучен за Западен Балкан, а културното наследство главна тема

M T
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во следните два дена 27 и 28 јуни 2022, во Тирана, Албанија, активно ќе учествува на Министерски состанок на платформите...
Свет

Вучиќ за палењето на српското знаме во Тирана: Албанската држава реагираше сериозно и одговорно

M T
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во врска со обидот за палење на српското знаме во Тирана изјави дека секогаш е недозволиво да се сквернават туѓи...
Uncategorized

Шахпаска на Форум за поврзување во Тирана: Преку Младинската гаранција и другите младински политики ја намаливме невработеноста кај младите од 43,2 на 28,3 проценти

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се обрати на седмиот по ред Форум за поврзување, (Tirana Connectivity Forum), кој се одржува во...