Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : црква

Македонија

Пендаровски се сретна со македонски друштва во Малме

M T
Претседателот Стево Пендаровски, вчера во Малме, Кралството Шведска, ја посети Македонската православна црква „Свети Наум Охридски“, се сретна со македонскиот православен свештеник Блажо Кожарски и...
Мозаик

Дали е ова доказ дека Бог постои? Многу атеисти поверувале поради оваа снимка (Видео)

CENTAR MKD
Дали е ова доказ дека Бог постои? Многу атеисти поверувале поради оваа снимка (Видео) Оваа необична снимка прикажува наводен напаѓач вооружен со нож кој бил...