21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » автокефалност
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Автокефалноста на МПЦ – Охридска Архиепископија е важен историски настан

M T
СДСМ на сите православни верници и на сите граѓани им го честита прифаќањето на автокефалноста на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија со уверување дека...