Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : малме

Македонија

Пендаровски се сретна со македонски друштва во Малме

M T
Претседателот Стево Пендаровски, вчера во Малме, Кралството Шведска, ја посети Македонската православна црква „Свети Наум Охридски“, се сретна со македонскиот православен свештеник Блажо Кожарски и...