14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Заседаваше Советот за безбедност, следи обраќање на Претседателот – Ќе паднат ли нови одлуки поврзани со ковид кризата?

Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ се одржува деветтата седница на Советот за безбедност на којашто се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид -19 на територијата на Република Северна Македонија и мерките и активностите на надлежните институции.

По завршувањето на седницата на Советот за безбедност, претседателот Стево Пендаровски во 13:10 часот ќе даде изјава за медиумите, што ќе биде емитувана во продолжение:

На седницата, покрај редовните членови на Советот, на покана на претседателот Стево Пендаровски приуствуваа министерот за здравство, Венко Филипче.

На деветтата седница на Советот за безбедност се разговараше за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 на територијата на Република Северна Македонија и мерките и активностите на надлежните институции.

Можеби ќе ве интересира

Пендаровски: Безбедносната состојба е стабилна

CENTAR MKD

Претседателот Стево Пендаровски го свика Советот за безбедност

CENTAR MKD