16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сол
Centar Здравје

Овој лек може да му наштети на вашето срце поради неговата скриена содржина на сол

M T
Тим на истражувачи ги анализирал медицинските досиеја на 300.000 Британци на кои NHS им препишал парацетамол во шумлива форма. Резултатите покажале дека пациентите кои земале...