Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : програма

Македонија

Средба на министерката Шахпаска со Дервишагич од Советот на Европа: Интензивно работиме на јакнење на капацитетите на ромската заедница, како и на подобрување на квалитетот на живеењето

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска имаше средба со оперативната директорка на Програмската канцеларија на Советот на Европа во Скопје, Лејла Дервишагич,...
Македонија

Шабани: Поттикнуваме на учество во програмата Хоризонт Европа, тоа е можност за бизнис заедницата и научно-истражувачките центри да учат од најдобрите во ЕУ

M T
Од исклучителна важност е интеграција на државата во европската истражувачка, образовна и иновативна област преку новата Програма Хоризонт Европа. Затоа е значајно што Стопанската комора...
Македонија

Градот Скопје ја одбележува 80-годишнината од основањето на Првиот скопски партизански одред

M T
Во понеделник, на 23 август 2021 година, Градот Скопје ќе ја одбележи 80-годишнината од основањето на Првиот скопски партизански одред (22 август 1941 – 22...