11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » швајцарска
МакедонијаБизнис

Швајцарската програма за претприемништво (Swiss EP): ФИТР е пример за функционална владина поддршка

M T
Еден од главните двигатели на стартап екосистемот во Северна Македонија е Фондот за иновации и технолошки развој а како примарен ресурс за финансирање за повеќето...