11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » здравствена состојба
Свет

Во Шри Ланка прогласена итна, вонредна здравствена состојба

M T
Здравствените власти на Шри Ланка прогласија итна, вонредна здравствена состојба бидејќи општата криза се влошува. Највисокото медицинско тело на Шри Ланка прогласи вонредна состојба во...
Македонија

Филипче ги посети преживеаните во несреќата: Тие се во добра здравствена состојба

M T
Министерот за здравство, Венко Филипче, кој замина за Бугарија по автобуската несреќа кај Перник, каде што загинаа 45 луѓе, ги посетил седумтемина преживеани во болницата...