8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » спектакл
Свет

Комунистичката партија на Кина со спектакл го прославува 100-годишниот јубилеј

M T
На денешната прослава на стогодишнината од основањето на Комунистичката партија на Кина, претседателот Си Џинпинг го поздрави, како што рече, новиот свет создаден од кинескиот...