Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » метеопредупредување

Tag : метеопредупредување

MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде вонредно метео предупредување: Следуваат пообилни врнежи од дожд и ќе преминат во снег на повисоките места

CENTAR MKD
Утре ќе има врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови, кога на места ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец,...