24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мета
БизнисСветМозаикВо тренд...

Закербег викендов изгуби уште 2 милијарди долари

M T
Марк Закерберг во петокот изгуби уште 2 милијарди долари од своето нето богатство и испадна од топ-10 листата најбогати луѓе во светот. Вредноста на акциите...
Македонија

Ковачевски на средба со Илир Мета: Заедничката иднина на Северна Македонија и Албанија е во ЕУ

M T
Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата Влада, Димитар Ковачевски, заедно со секретарот за меѓународна соработка, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со претседателот...
МозаикТехнологија

Нови проблеми за Закерберг: Веќе постои компанија што се вика Мета

M T
Уште една пречка за ребрендирање на „Фејсбук“ дојде откако беше откриено дека веќе постои компанија Мета. Тоа е компанијата Meta PC („Мета компјутери“) со седиште...
МозаикТехнологија

Компанијата „Фејсбук“ го смени своето корпоративно име

M T
Компанијата „Фејсбук“ најави ребрендирање со цел да ја нагласи својата визија за онлајн-свет наречен метаверзум, кој треба да биде столб на натамошниот раст на компанијата....