Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мета
Македонија

Ковачевски на средба со Илир Мета: Заедничката иднина на Северна Македонија и Албанија е во ЕУ

M T
Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на новата Влада, Димитар Ковачевски, заедно со секретарот за меѓународна соработка, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со претседателот...
Мозаик Технологија

Нови проблеми за Закерберг: Веќе постои компанија што се вика Мета

M T
Уште една пречка за ребрендирање на „Фејсбук“ дојде откако беше откриено дека веќе постои компанија Мета. Тоа е компанијата Meta PC („Мета компјутери“) со седиште...
Мозаик Технологија

Компанијата „Фејсбук“ го смени своето корпоративно име

M T
Компанијата „Фејсбук“ најави ребрендирање со цел да ја нагласи својата визија за онлајн-свет наречен метаверзум, кој треба да биде столб на натамошниот раст на компанијата....