19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Закерберг
СветМозаикТОП ВЕСТИ

Закерберг се закани дека ќе ги угаси Фејсбук и Инстаграм во Европа

M T
„Мета“ може да ги затвори социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук во Европа доколку на компанијата не ѝ се дозволи да обработува податоци на европски корисници...
БизнисСветМозаикВо тренд...

Закербег викендов изгуби уште 2 милијарди долари

M T
Марк Закерберг во петокот изгуби уште 2 милијарди долари од своето нето богатство и испадна од топ-10 листата најбогати луѓе во светот. Вредноста на акциите...
МозаикТехнологија

Нови проблеми за Закерберг: Веќе постои компанија што се вика Мета

M T
Уште една пречка за ребрендирање на „Фејсбук“ дојде откако беше откриено дека веќе постои компанија Мета. Тоа е компанијата Meta PC („Мета компјутери“) со седиште...