31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » просечна 500 евра
Centar Бизнис

Одлична вест за време на корона: Просечната плата скокна за цели 8,5 проценти

CENTAR MKD
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јули година изнесува 27.231 денар, објави Државниот завод за статистика (ДЗС), и таа е за 8,5 отсто поголема...