20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : камчев

Македонија

Состојбата на Камчев е алармантна, а во затворот го лекуваат со сол и газирана вода, реагираат адвокатите

M T
Правниот тим на бизнисменот Орце Камчев, кој во моментот се наоѓа во притвор, преку соопштение ја информира јавноста дека неговата здравствената состојба, како што велат,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Камчев повторно однесен на Клиниката за кардиологија, се пожалил на гушење и силна главоболка

M T
Јордан Камчев вчера пред своите адвокати повторно се пожалил на влошена здравствена состојба. Неговиот правен тим соопшти дека синоќа Камчев во затворот имал гушење, голема...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Судењето против Камчев за „Плацеви на Водно“ почнува на 16 јули

M T
Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно“, ќе почне на 16 јули. Како што соопшти Кривичниот суд Скопје, обвинителниот акт за...