27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : јапонија

Коронавирус Свет

Јапонија има доволно вакцини против ковид и за трета доза

M T
Јапонија има доволно вакцини против Ковид-19, кои може да се дадат како засилувачка доза, доколку се донесе одлука за имунизација со дополнителна трета доза на...
Коронавирус Свет

Повлечени 1,63 милиони дози од вакцината на „Модерна“ во Јапонија

M T
Јапонија престана да користи 1,63 милиони дози од вакцината на “Модерна“ против коронавирус. Откриено е дека некои ампули содржеле непознати материи. Министерството за здравство на...
Коронавирус Свет

Јапонија ќе ги хоспитализира само најтешко заболените пациенти

M T
Јапонија ќе се фокусира на хоспитализирање само на најтешко заразените пациенти и оние кои се изложени на ризик да станат такви, со цел да се...
Свет Во тренд...

Кинеските бродови не ја напуштаат спорната територија, Јапонија протестира

CENTAR MKD
Официјален Токио испрати протест до Пекинг во врска со влегувањето на кинески бродови на јапонска територија во близина на источните кинески острови, околу кои се...