11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чекори
МакедонијаВо тренд...

Грковска: Владата презема значајни чекори за отворање на институциите, транспарентноста е важен предуслов за развој и добро владеење

M T
Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, денеска се обрати на онлајн настан на тема „Колку се отворени институциите...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Ковачевски на Самитот „Отворен Балкан“: Низ конкретни чекори ја унапредуваме регионалната соработка, на патот кон ЕУ – Отворен Балкан е функционална иницијатива

M T
Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на лидерскиот Самит „Отворен Балкан“ во Белград. Свои поздравни обраќања имаа и претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на...