30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Бомби
Свет

Нови дојави за бомби во училиштата низ Белград, но и во градинките

M T
Нови дојави за бомби почнаа да пристигнуваат во раните утрински часови, а мета биле неколку основни и средни училишта, како и една градинка, пишуваат српските...
Свет

Дојави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија, наставата ќе се одржува онлајн

M T
Пријави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија, наставата ќе се одржува онлајн, пишуваат српските медиуми. Училиштата ќе ги информираат учениците и нивните...
Свет

Дојави за бомби во 97 белградски училишта, специјалци вршат увид во просториите

M T
Утрово, многу белградски училишта добиле извештаи за поставени бомби, јавуваат српските медиуми. Според написите, известени биле надлежните служби и било потребно да се изврши претрес...
Војна во Украина Свет

Вучиќ: Украина и земја на ЕУ шират лажни дојави за бомби во српските авиони

M T
Српскиот претседател Александар Вучиќ ја обвини Украина и неименувана земја од ЕУ доцна во неделата дека пласирале лажни извештаи за бомби во патнички авиони на...
Свет

Рускиот амбасадор во Букурешт: Амбасадата доби закани за бомби, атмосферата е тензична

M T
Руската амбасада во Букурешт добила закани за бомба, изјави рускиот амбасадор во Романија, Валериј Кузмин. Според дипломатот, во Романија постепено се развива „многу напната“ атмосфера....
Војна во Украина Свет

Кличко: Киев ќе претрпи иста количина бомби како Мариупол и Харков

M T
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, рече дека очекува главниот град да се справи со истите постојани бомбардирања како во Мариупол и Харков, градови кои беа...
Војна во Украина Свет Во тренд...

Зеленски: 6000 Руси загинаа, не можат да не победат со нивните бомби и ракети

M T
Украинскиот претседател Володимир Зеленски и се обрати на украинската јавност на седмиот ден од инвазијата. Тој рече дека околу 6.000 руски војници биле убиени во...
Македонија

Пронајдени 4 бомби во близина на стара куќа во Нижеполе

M T
На 31.08.2021 во СВР Битола, А.Ј од с.Нижеполе, битолско, пријавил дека во близина на стара куќа во с.Нижеполе пронашол бомба. Пиротехничар од Дирекција за заштита...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова „бомба“: „Николовски има два авиони со шиптари да направиме сообраќајка“

CENTAR MKD
Нови „бомба“ именувана „Николовски има два авиони со шиптари да направиме сообраќајка“ е објавена утрово на Јутјуб каналот Обнова на режимот каде повторно се слушаат...
Centar Македонија Во тренд...

Заев за новообјавените “бомби”: Цела деценија се боревме против режим за кој и ден денеска слушаме како функционирал – Во ДПМНЕ не е ништо променето, Мицкоски е потрчко на Никола Груевски

CENTAR MKD
– Сите знаеме кој снимаше, цели 11 години режимот ги прислушуваше своите граѓани, но очекувам да се утврди од каде се и кој ги објавува....
Македонија ТОП ВЕСТИ

Ечат нови “бомби”: Антонио Милошоски ургира кај Вангеловски и се јавува на судии за предмет поврзан со неговиот татко?

CENTAR MKD
Ечат нови бомби, но овој пат за оној кој пушташе разговори минатиот месец. Денеска на YouTube беа објавени 5 прислушувани разговори во кои се слуша...