Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Спорт

Мундијалот е во тек: Coinbet24 излезе со нови екстра понуди!

Coinbet24 неодамна се појави на нашиот обложувачки пазар, а само за толку краток период стана бренд и синоним за онлајн обложување. Оваа обложувалница може да кажеме дека секогаш е на страна на корисниците со тоа што секојдневно нудат…

Што нуди Coinbet24 за Мундијалот?

Coinbet24 се издигна на исто ниво со најпознатите и најголемите онлајн обложувалници. Тие за разлика од другите, можат да ни понудат високи коефициенти и многу разновидни игри. Веќе започнува најголемото натпреварување во фудбалскиот…

Ова е момчето кое почина вечерва играјќи фудбал во Кисела Вода

По веста дека вечерва починало 24 годишно момче додека играло фудбал на игралиште во Кисела Вода, на социјалните мрежи многу пријатели се простуваат од момчето. Станува збор за Драган кој бил член на навивачката група „Комити“. На…

Кој е најголем фаворит за Мундијалот во Русија?

Како што се приближува датумот за почетокот на Мундијалот во Русија, така обложувалниците ја прошируваат понудата во поглед на овој шампионат. Се нудат коефициенти за победник на група, победник на Мундијалот, најдобар стрелец и многу други…

Фергусон се бори за живот – итно опериран

Популарниот Алекс Фергусон се наоѓа во животна опасност откако утрово претрпел мозочен удар. Во светските медиуми брзо се рашири веста дека тој итно бил опериран. - „Сер Алекс Фергусон денеска беше опериран по мозочен удар. Хируршкиот…

Почина познатиот македонски ракометар

Познатиот македонски ракометар Петар Кузманоски починал вчера, јавуваат медиумите. Петар Кузмановски Тастана, во 66-тата година од животот почина вчера, а важи за еден од најдобрите ракометари на Македонија во 20. век и ракометарот кој…

Две бронзени медали за јуниорите на Макпетрол

Викендов во Чачак , Србија се одржа 47-от по ред карате турнир „Златен појас на Чачак“ за кадети јуниори и сениори-ки. Младите каратисти на Макпетрол во јуниорска конкуренција успеаја да освојат два бронзени медали. Бронзени медалисти…

Нова фудбалска трагедија – почина познатиот фудбалер

Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига против Реим, кој требаше да се игра во сабота е откажан, а…

Светот во солзи: Почина уште еден млад познат фудбалер – се сруши на тревникот на…

На натпревар од Третата хрватска фудбалска лига помеѓу екипите на Марсонија и Славонија, кој се играше во Славонски Брод, домашниот играч Б.Б (26) се онесвестил и подоцна починал во болница. „Сѐ се случил во седмата минута, беше помеѓу…

Ќе добие убава сума доколку внук му дебитира за Англија

Доколку Луис Кук добие шанса да одигра некоја секунда во дресот на Англија на пријателските натпревари против Холандија, односно Италија, на сметката на неговиот дедо ќе „легне“ убава сума на пари. Дедото на фудбалерот на Борнмут уште во…

Остварен висок пласман: 7 место за репрезентативката Моника Стефановска (КК Макпетрол)

Македонските каратисти, вкупно 10-есет, ги завршија натпреварите на петиот турнир од светската 1 Премиер Карате Лига и турнирите од А серија. Турнирот се одржа во Ротердам, Холандија. Сите наши спортисти останаа без пласман и ги загубија…

Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед

Пол Погба „не може да е среќен“ од неговата ситуација во Манчестер јунајтед, вели францускиот селектор Дидие Дешам. 25-годишниот Погба, кој е дел од тимот на Дешам за пријателските мечеви против Колумбија и Русија, пропушти неколку важни…

Тухел: Уште ќе бев тренер на БВБ да не беше бомбашкиот напад

Поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел верува дека би останал на кормилото на БВБ да не беше бомбашкиот напад на нивниот автобус минатиот април, по што дошло до проблеми во односите со Ханс-Јоаким Вацке. Дортмунд патуваа на…

Нова трагедија: Почина 20-годишен младински репрезентативец

Почина млад фудбалски репрезентативец во Норвешка. Според информациите уште една трагедија потресе фудбалскиот свет, 20 годишниот Адријан Лилебек починал во клиниката Улевал во Норвешка. Младиот Лилебек имаше 47 настапи за младинските…

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема валоризација од сите играчи во лигата. Искусниот центар сезонава одигра 21…

Вон победи во Оре, малиот глобус за Гоџа

Линдзи Вон победи на денешната спуст-трка што се одржа во Оре, Шведска, но на крајот не успеа да го освои малиот кристален глобус во оваа дисциплина. За да победи во вкупниот пласман, на Американката ѝ беше потребна победа во Оре, но и…

Бекер: Новак мора целосно да му се посвети на тенисот

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковќ, Борис Бекер, го повикал српскиот тенисер да му се посвети на тенисот доколку сака повоторно да се врати на врвот. Ѓоковиќ речиси две години не е на своето препознатливо ниво, има проблеми и со…

Џовинко тресе за Торонто

Себастијан Џовинко во 2015 направи изненадувачки потег во кариерата заминувајќи си од Јувентус за настап во Торонто во МЛС-лигата на другата страна на Атлантикот. 27-годишниот Италијанец, кој го носеше прекарот Атомската Мравка, во…

„Реми“ во спустот во Оре, спусташкиот глобус за Фојц!

Австриските колеги Винсент Крихмаер и Матијас Маер ја поделија победата во спустот на финалето од Светскиот куп во шведскиот ски-центар Оре, но човек кој најмногу славеше беше Швајцарецот Беат Фојц, кој го крена својот прв кристален глобус.…

Ренова не се „даде“ против Шкендија, Пелистер со „доцна“ победа

Пелистер во финишот на натпреварот стигнаа до 2:1 победа над Академија Пандев во првото полуфинале на Купот на Македонија, додека Шкендија и Ренова одиграа 1:1 во цврст натпревар. „Академците“ поведоа на гости преку Атанасов по половина…