Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Спорт

Се урна хеликоптерот на сопственикот на Лестер (Видео)

Хеликптерот на сопственикот, на фудбалскиот клуб Лестер, се урнал на паркингот покрај стадионот, веднаш по завршувањето на натпреварот помеѓу Лестер и Вест Хем (1:1). Во моментов нема информации за несреќата. Полицијата потврди дека сите…

Од 1 јануари шест милиони евра за поддршка за спортот, најави Заев

Владата е силен поддржувач на спортот и ќе продолжиме и понатаму со сите политики на поддршка на спортот. Новините кои што ги разработуваме и кои треба да отпочнат да се применуваат од јануари 2019 година, е воведување на таканаречените…

Ненадејно почина познатиот спортист

Поранешниот јуниорски шампион на Вимблдон, Австралиецот Тод Рид, ненадејно починал на 34-годишна возраст. Рид, во 2002 година ја воодушеви тениската јавност кога победи на Вимблдон во јуниорска конкуренција. Му предвидуваа голема…

Општина Битола ги заврши подготовките за спектаклот

Општина Битола заедно со неколку компании помагатели, ги завршија сите подготовки во спортската сала „Боро Чурлевски“ пред престојниот натпревар на Македонската ракометна репрезентација со репрезентацијата на Турција. Деновиве заврши…

Халкбанк е нов официјален спонзор на Ракометната Федерација на Македонија

Вчера, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториите на Бизнис-центарот на Халкбанк, и официјално беше потпишан договорот за годишно спонзорство помеѓу Халкбанк и РФМ.…

Почина легендарниот фудбалер на Реал Мадрид

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Родригез Серена, почина денеска на 77 години, објави шпанскиот клуб. Серена играше за Реал од 1963 до 1968 година. Ќе остане запаметен по голот против Партизан во Брисел за победа од 2:1 со…

Типувач од Велес се офајди со 4.000 евра!

Со предвидување три гостински победи и голови во мечевите меѓу „Џенова“ и „Парма“, „Реус Депортиу“ и „Гранада“ и „Академика“ и „Есторил“ во неделата, типувач од Велес си обезбеди 247 пати поголема добивка од влогот, т.е. со 1.000 денари…

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД повторно на Европскиот Клупски Куп 2018, трета година по ред во…

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД, продолжува со настапите на Европскиот Клупски Куп, кој оваа година се одржува од 11 до 18.10.2018 година во Порто Карас, Грција. Во 2016 година ШК Алкалоид го освои Европскиот Клупски Куп и ја понесе титулата…

Четири медали и четири високи пласмани за каратистите на Макпетрол од Ријека

Каратистите на карате клубот „Макпетрол“ на силниот Меѓународен турнир „Кроација опен 2018“ во Риека-Хрватска, во конкуренција на 25 држави и 1915 спортисти, освоија 4 медали, од кои 1 сребрен и 3 бронзени, а исто така освоија и четири…

Трагедија: Загинаа двајца познати ракометари

Двајца ракометари на ракометниот клуб Граниљерс загинале, а други двајца биле повредени во сообраќајна несреќа, што се случила во областа Валгоргуина. До несреќата дошло кога автомобилот во кој биле ракометарите на Гранољес се судрил со…

Тажна вест: Почина спортската легенда

Голема тага за љубителите на спортот и боксот на територијата на поранешна Југославија. Почина Маријан Бенеш, некогашниот боксерски шампион, на 67. години. Тој ја загуби битката по долга и тешка болест. Веста за смртта за Аваз.ба ја…

ШК „Алкалоид“ се подготвува за Европскиот Клупски Куп 2018

Шаховскиот клуб „Алкалоид“, повторно во борба за европски медал. „Алкалоид“ како Европски Клупски Шампион во шах за 2016 година и вицешампион за 2017 година и оваа година амбициозно се подготвува за најсилното клупско шаховско…

Фото: Срце да ви заплаче, познатата сноубодерка Ели ненадејно почина на 18 годишна возраст

Голема трагедија ја погоди Велика Британија. Ели Сутер, талентирана сноубордерка, починала во средата на својот 18. роденден. https://www.youtube.com/watch?v=bSHUSRWpcFY Шокантната вест преку соопштение ја објави Британскиот скијачки и…

Откриена тајната на совршената форма на Роналдо – тренира како да се спрема за лансирање…

Многу работа го чека Кристијано Роналдо, кој за неколку дена мора да се пресели од Мадрид во својот нов дом во Торино. Тој одбра голема вила во елитниот дел од градот, а италијанските медиуми велат дека при уредувањето на домот посебно…

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција се сосема заслужено во финале. Сега кога сме веќе на крајот е вистинско време за…

Златен медал за Абдурахим Идризи на Светскиот Карате Куп, 1 Младинска лига во Умаг

Каратистот на Макпетрол Абдурахим Идризи (-55 кг), го освои златниот медал во светската Карате 1 Младинска лига во Умаг, Хрватска, во јуниорска конкуренција. Во финалето го совлада Максим Краснов од Русија со 7-2. Претходно Идризи…

Coinbet24 e вистинскиот избор: Обложување без ризик за Бразил – Белгија!

Сите обложувалници нудат најразлични понуди за Мундијалот, а само Coinbet24 ви нуди ексклузивна можност за обложување без ризик на натпреварот помеѓу Бразил и Белгија. Онлајн обложувалницата на Coinbet24 неодамна се појави на нашиот…

Србија вечерва плаче: Веста за смртта на легендарниот Горан ги “запали”…

Српските медиуми вечерва пренесоа жална вест, објавувајќи ја смртта на поранешниот српски фудбалер Горан Буњевчевиќ. Поранешниот член на Црвена Звезда, Тотенхем и уште неколку клубови, ја загубил најважната животна битка, откако уште…

Обложете се без ризик на Англија – Белгија во Coinbet24!

Натпреварот помеѓу Англија и Белгија ќе биде дерби на денот, односно овој натпревар ќе одлучува за првото место во групата Г. Подолу во текстот ќе ви дадеме причина плус зошто овој натпревар да го изиграте токму во Coinbet24. Coinbet24…

Мундијалот е во тек: Coinbet24 излезе со нови екстра понуди!

Coinbet24 неодамна се појави на нашиот обложувачки пазар, а само за толку краток период стана бренд и синоним за онлајн обложување. Оваа обложувалница може да кажеме дека секогаш е на страна на корисниците со тоа што секојдневно нудат…