Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Направи Сам

Со ножици ги исекла своите стари фармерки. Крајниот резултат? Генијално!

Сигурно имате куп стари истрошени фармерки, кои ги чувате дома без некоја причина. Во ова видео ќе дознаете како вашите стари фармерки да ги искористите на најдобар можен начин. Погледнете го видеото во прилог и дознајте за што се…

Наједноставниот трик со кој ќе се решите од комарци и муви во куќата и надвор засекогаш

Сите ги сакаме пролетта и летото, но ги мразиме мувите кои доаѓаат заедно со овие годишни доба. Мувите можат да бидат прилично незгодни и што повеќе мавтаме со рацете, се чини се повеќе летаат околу нас. Но, ако мислевте дека не…

Градежништво: Ваљак кој бетонските површини ги претвора во поплочени патеки (Видео)

Компанијата „Маршалтаун“ го произведува „Rock ‘N’ Roller“ – иновативен производ кој пренесува шара на бетонска површина па таа изгледа како да е поплочена. Сите ќе се сложиме дека поплочените патеки изгледаат поубаво од бетонските, но…

Топлината ве излудува? Еве како да направите ефтин клима уред за само неколку минути

Понекогаш топлината на лето е неподнослива, а не може секој да си дозволи клима уред во својот дом. Овој човек ќе ви покаже како да направите ефтин клима уред за само неколку минути. Вентилатор и мраз се вашиот спас.…

Направете прекрасна скара со помош на стари автомобилски бандажи (видео)

Интернетот е чудесен! Секојдневно налетуваме на некој генијален совет или направи-сам проект кој во целост ќе не воодушеви, но она што ќе го видите во продолжение е навистина неверојатно. Погледнете како чекор по чекор да направите скара…

Исчистете го вашиот тепих во еден потег, без воопшто да го поместите

Чистењето на теписите може да биде многу заморно, бидејќи потребно е да ги изнесете надвор, да ги исперете, да ги оставите да се исушат, а притоа многумина користат и куп хемикалии кои не се добри за здравјето. Тука ќе ви покажеме…

Прекрасна мала куќа за само 28.000 денари (видео)

Ова е едноставна, но удобна мала викендица направена од природни материјали. Изградбата го чинела 500 долари (околу 28.000 денари), а резултатот е прекрасен. Мала група пријатели му помогнала во изградбата, а ова е нивната приказна...…

За 500 денари сами направете клима уред (видео)

Во борбата против овие горештини, за вас имаме генијално решение. Сакате да уживате во летото, но не сакате премногу топло време? За само 500 денари можете да си направите сопствен клима уред. Не се шегуваме. Погледнете ги инструкциите…

Трик злато вреден: Поправете ја напукнатата шофершајбна без пари

Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино решение! Ви донесуваме едноставно и ефикасно решение, а нема да потрошите куп…

Како САМИ да направите печка со скара од цигли (видео)

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења... Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна…

Аспирин во машината за перење – едноставен начин за голема заштеда

Често после перењето на бела облека во машина за перење, таа може да ја промени својата боја и да стане сива. Без оглед на колку начини сте се обидувале да го отстраните сивилото, облеката останува иста. За среќа, постои одлично решение,…

ЗАШТЕДЕТЕ: Рецепт за домашен течен сапун

Ви пренесуваме брз и едноставен рецепт за домашен сапун. СОСТОЈКИ: Обичен тврд сапун, по ваш избор 1 голема лажица глицерин 10 чаши вода ПОДГОТОВКА: Изрендајте го тврдиот сапун и ставете го во поголем лонец со водата и…

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Направете велигденски зајак од салфета (ВИДЕО)

Направете повеќе зајачиња од салфети и украсете ја вашата велигденска трпеза... https://www.youtube.com/watch?v=AnyuhIicC1M Бојата на салфетите изберете ја по желба. За изработка на оваа симпатична декорација, потребна е…

Прекрасна мала куќа за само 25.000 денари

Ова е едноставна, но удобна мала викендица направена од природни материјали. Изградбата го чинела се` на се` 500 долари, а резултатот е прекрасен. Мала група пријатели му помогнала во изградбата, а ова е нивната приказна...…

Еве како сами да направите печка со скара од цигли (направи сам Видео)

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења... Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна…

Трик со кој веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот

Трик со кој веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот! Познат Јутјубер откри како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглување на стаклата во автомобилот. Погледнете за што се работи.…

Го замотала јорганот како палачинка: Кога ќе ја видите причината, ќе го направите истото…

На интернет секојдневно можеме да пронајдеме мноштво интересни трикови. Оваа жена покажала како најлесно да ја подготвите постелнината. За многумина ова е една од најомразените работи, но кога ќе го погледнете ова видео ќе се…

Сакала да ги фрли старите тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа смеса – сега…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Пепелта е многу корисна: Доколку се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од…

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен додаток на земјата, па често ја користат за прихранување на почвата, како и заради…