Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Направи Сам

Прекрасна мала куќа за само 25.000 денари

Ова е едноставна, но удобна мала викендица направена од природни материјали. Изградбата го чинела се` на се` 500 долари, а резултатот е прекрасен. Мала група пријатели му помогнала во изградбата, а ова е нивната приказна...…

Еве како сами да направите печка со скара од цигли (направи сам Видео)

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења... Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна…

Трик со кој веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот

Трик со кој веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот! Познат Јутјубер откри како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглување на стаклата во автомобилот. Погледнете за што се работи.…

Го замотала јорганот како палачинка: Кога ќе ја видите причината, ќе го направите истото…

На интернет секојдневно можеме да пронајдеме мноштво интересни трикови. Оваа жена покажала како најлесно да ја подготвите постелнината. За многумина ова е една од најомразените работи, но кога ќе го погледнете ова видео ќе се…

Сакала да ги фрли старите тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа смеса – сега…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Пепелта е многу корисна: Доколку се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од…

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен додаток на земјата, па често ја користат за прихранување на почвата, како и заради…

Еве зошто имате високи сметки за струја: Исклучете го овој уред и заштедете куп пари

Со промена на навиките во домаќинството можете значително да заштедите на струја без да ви падне стандардот на живеење. Главните потрошувачи на струја во домаќинството се клима-уред, термо печка, електричен шпорет, машина за прење…

Го испрскал автомобилот со овој спреј и открил трик кој може да ви заштеди пари (Видео)

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда… Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и…

Нема потреба од скапи плочки: Еве како едноставно и евтино да ги обложите скалите

Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен или керамика, се движи и цената на материјалот. И ниту еден не е евтин. А, да не…

Пресекол стари пивски шишиња на половина. Она што го направил воодушеви милиони! (ВИДЕО)

Во следното видео можете да видите како еден човек, брзо и на едноставен начин, претвора стари пивски шишиња во прекрасни чаши. Погледнете го овој „направи сам“ проект: https://www.youtube.com/watch?v=lcqPSaTPFPg

Немате пари за греење? Еве како БЕСПЛАТНО да се греете цела зима! (ВИДЕО)

Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш ова е решение за вас. Направете мала „печка“ која ќе го загрева вашиот дом. Потребни ви се саксии за цвеќе, мали свеќи и штрафови. Но,…

Како да направите пуканки со помош на лименка?! (видео)

Пуканките може да се подготват на различни начини, но еден од најоригиналните вклучува - лименка! Овој трик можеби нема да ви затреба во кујна, но сигурно би го искористиле на кампување. Погледнете...…

Кога ќе видите што можете да направите, веќе НИКОГАШ нема да фрлите стаклено шише! (ВИДЕО)

Со малку труд и креативност можете да направите феноменални и корисни работи од искористени стаклени шишиња. Можете да направите стаклена чаша, пепелник, држач за свеќа... https://www.youtube.com/watch?v=k4tuEXx1iFk

Како наједноставно да запалите оган без запалка?

Толку е едноставно, а може да биде злато вредно. Сите воглавно сме навикнале да палиме оган со запалка или кибрит, а доколку во некој случај се најдеме во ситуација да не располагаме со тие предмети, не треба да очајуваме. Постојат 1001…

Од обична лименка направете Wi-Fi антена (ВИДЕО)

Ако сакате да го појачате сигналот на вашата Wi-Fi антена, не ви треба многу. Пронајдете една лименка, скалпел и лепак. Внимателно следете ги упатствата во видеото и без проблем ќе направите функционална антена од било каква лименка.…

Еве како да направите прекрасна скара од цигли! (ВИДЕО)

Традиционално, синоним за добра забава е скарата... За вашата ви предлагаме да ја направите оваа едноставна скара од цигли. Материјалот за овој проект можете да го пронајдете во блиското стовариште, а како ќе ја направите оваа прекрасна…

И се смееле кога ги обоила гумите во бела боја, а потоа сите биле љубоморни!

Уникатни саксии за вашиот двор можете да направите со малку креативност и стари гуми како што тоа го направила жената од снимката. Таа покажала чекор по чекор како и вие можете на овој начин да ја украсите својата градина. За овој…