Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тортиља чипс
Кујната од CentarНаправи Сам

Направете сами ТОРТИЉА ЧИПС: Едноставен рецепт, а за многумина омилена закуска

M T
Потеклото на тортиља чипсот датира од 1943 година од градот Пиедрас во Мексико, кога сопругите на американските војници пристигнале во ресторан и побарале од готвачот...