Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Направи Сам

Изум кој го воодушеви светот: Заборавете на плочките, обложете ги скалите без мајстор

Нема потреба од плочки: Еве како едноставно и евтино да ги обложите скалите! Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и…

Без пари и кршење: Два начини да ги извлечете клучевите од заклучен автомобил

Без пари и кршење: Два начини да ги извлечете клучевите од заклучен автомобил Ноќен кошмар за секој возач е кога автомобилот ќе му се заклучи, а клучот останува внатре. Сепак, важно е да знаете дека нема причина за паника бидејќи…

Направил малтер во пластична кофа, а потоа во него забил дрво. Крајниот резултат?…

Направил малтер во пластична кофа, а потоа во него забил дрво. Крајниот резултат? Генијално (Видео) Екипа од Јутјуб каналот „Cleverly“ во своето видео ќе ви покаже како без мака и без голем трошок да направите масичка или столче. Сè…

Го направила овој домашен спреј за чистење рерна и вели дека веќе никогаш нема да купи…

„Никогаш во животот веќе нема да купам никакво средство за чистење“, вели воодушевена домаќинка која на Фејсбук го споделила својот рецепт за чистење рерна. Состојки: 1/4 шолја детергент за садови, 1/2 шолја сок од лимон, 1 шолја оцет, 1…

Генијално: Фантастични трикови кои од вас ќе направат магионичар во домашните работи

Фантастични трикови кои од вас ќе направат магионичар во домашните работи! Колку пати сте се нашле во ситуација да треба нешто да направите во куќата, а немате потребен алат за тоа. Сите сме биле во такви ситуации многу пати, па или…

Сакала да ги фрли старите тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа домашна смеса…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Направете сами спреј за брзо одмрзнување на стаклата на автомобилот

Одмрзнувањето на стаклата на автомобилот за многумина е задолжителна подготовка за возење во зимските месеци. За да не губите време во чистење на мразот со разни направи, ви донесуваме едноставен рецепт за средство со кое ледот ќе се…

Никогаш не би се сетиле на овој трик со кромид

Хемиските средства за чистење се штетни по нашето здравје, а освен тоа се многу скапи. Затоа, сè повеќе се враќаме на природните средства, кои освен што не се ризични по човечкиот организам, се и евтини. Веќе пишувавме за некои…

Додајте сода бикарбона кога варите јајца – поради оваа генијална причина

За секој проблем постои решение – велат многумина. И навистина е така, барем кога варените јајца се во прашање. Се работи за фантастичен трик кој ќе ви го олесни животот! Стручњаците велат дека јајцата стари помеѓу 7 и 10 дена се…

Никој не знаел зошто нејзината куќа секогаш мириса убаво. Кога им кажала, останале без…

Прикријте го непријатниот мирис со помош на освежувач на воздух кој можете да го направите сами дома, и што е најважно, без штетни хемикалии. Ова е еден евтин и едноставен начин да го освежите воздухот во вашиот дом. Кога ќе видите колку…

Трик злато вреден: Поправете ја напукнатата шофершајбна без пари!

Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино решение! Ви донесуваме едноставно и ефикасно решение, а нема да потрошите куп…

Истурил вода врз сијалица, а она што го добил ќе ве натера да го направите истото

Мислите дека обична сијалица може да се користи само за осветлување? Се лажете, таа може да се користи и во многу други случаи, а ние ќе ви покажеме како. Погледнете 5 начини како може да се искористи сијалица. Навистина е неверојатно...…

Пресечете палета на два дела и ќе добиете нешто што е потребно во секоја куќа!

Ќе се изненадите кога ќе видите што може да се направи од обична палета. Погледнете на фотографиите во продолжение како чекор по чекор да направите плакар за чување чевли...

Ги испрскал прозорите со спреј против инсекти. Отсега и вие ќе го користите овој трик!…

Сите родители знаат колку проблематично е отстранувањето налепници кои на прозорите или огледалата ги залепиле нивните деца.Стругањето не е ефикасен начин, бидејќи бара премногу време и не ги отстранува остатоците во целост. Иако…

Наредила дрвени плочи на стариот под. Крајниот резултат ќе ве воодушеви! (видео)

Кога помислувате на реновирање на домот, тогаш често мислите на некои луксузни надоградби. Овој пар докажал дека за фантастично освежување на домот не се потребни многу пари. Тие искористиле трупци кои ги пресекле на плочи и ги подредиле…

Измешала сода, вода и шеќер: Овој трик ќе им ги скрати маките на сите домаќинки

Измешала сода, вода и шеќер: Овој трик ќе им ги скрати маките на сите домаќинки Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан сода бикарбона,…

Без ничија помош направил прекрасна куќичка во шума – еве како изгледа (Видео)

Сам без ничија помош направил прекрасна куќичка во шума – еве како изгледа (Видео) Од сечењето на вистинските стебла до поставување на последната дрвена плоча, за она што ќе го видите во наредното видео можеме да кажеме само еден збор –…

Ставил сунѓери во фиоката од фрижидерот поради една генијална причина

Идеите на обичните луѓе се навистина неверојатни! На пример, дали знаевте дека три сунѓери во фиоката на фрижидерот ќе направат овошјето и зеленчукот да останат свежи? Имено, на овој начин, вишокот влага ќе го апсорбираат сунѓерите, а…

Со месеци собирале пластични шишиња: Луѓето ги исмејувале, но кога виделе што направиле со…

Она што овие луѓе успеале да го направат е навистина за секаква пофалба. Сите знаеме дека за разградување на пластика по природен пат, потребно е да поминат многу години, и тоа повеќе од 300, што е навистина долг процес. Овие луѓе не…