Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Направи Сам

Го пропрскал подот во куќата со спреј WD-40. Кога ќе ја видите причината, веднаш ќе купите…

Спрејот WD-40, едноставно, е нешто што го има во секое домаќинство. Спрејот WD-40 можете да го користите за многу широк спектар проблеми во куќата и дворот. Во следното видео ќе имате прилика да видите како овој спреј функционира за…

Направил малтер во пластична канта, а потоа во него забил три дрвени прачки. Крајниот…

Екипата од Јутјуб каналот „Cleverly“ во своето видео ќе ви покаже како без мака и без голем трошок да направите мала маса. Потребни ви се: пластична канта, 5 кг цемент, вода, леплива трака и три дрвени стапови. Погледнете го видеото.…

Не го фрлајте стариот душек: Еве како да го исчистите од флеки и непријатна миризба

ЕДНОСТАВНО: Еве како да го исчистите душекот од флеки и непријатна миризба! Доколку на душекот имате флеки, ова е вистинското решение за вас. И најважно од се` ова средство можете да го направите од состојки кои сигурно ги имате дома.…

Не фрлајте пари на скапи плочки – еве како најевтино да ги обложите скалите!

Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво,…

(видео) Сигурно ќе ви се допадне: Како САМИ да направите печка со скара од цигли – чекор…

Ако сте љубител на скара, ова нешто мора да го имате во својот двор! Може да ви послужи за подготовка на разни јадења… Погледнете ја снимката и следете ги упатствата кои се исклучително јасни. Еве како да ја направите оваа интересна…

Зема дрвена палета и засекогаш го промени изгледот на својата кујна

Во поново време се` позастапен е трендот на рециклирање работи кои веќе не се користат. Овој човек ќе ви покаже еден начин како да искористите дрвена палета. Идејата е многу едноставна и брилијантна, а крајниот резултат ќе ве воодушеви.…

Ставил 12 клинци во лимон. Кога ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите…

Интернетот секојдневно не воодушевува со својата содржина. Речиси секој ден можеме да наидеме на некое неверојатно видео од кое нешто ќе научиме. https://www.youtube.com/watch?v=Bv2vT665bGI Сите добро знаеме дека огнот е еден од…

Ставил рачки на внатрешната страна на фиоката: Кога ќе видите зошто, ќе го направите…

Рачки на внатрешноста од фиоката? Па тоа не служи за ништо! Секако дека не, освен во случај на големо преселување и ако не сакате вашиот мебел да се оштети. Еден генијален човек се сетил на куп начини како да ви ја олесни оваа макотрпна…

Овој трик е злато вреден. Еве како да отворите катанец без клуч за само неколку секунди

Нашите најдрагоцени работи обично ги криеме зад затворени врати со некоја брава или катанец. Но, најголемиот проблем настанува кога ќе го изгубиме клучот. Еве како за само неколку секунди да отворите било кој катанец за кој немате клуч.…

На лицето ставила салфета потопена во белки: Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото

Маска од само две состојки ќе ги избрише митесерите од вашето лице Наместо да купувате маски со вештачки состојки, оваа домашна верзија е целосно природна, а и многу поевтина. Ако сте љубител на природна козметика, снимката на…

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината. Најефикасните маски за…

Ова е дом на иднината кој ќе може да си го дозволи секој: Се склопува за 6 часа, по…

Монтажна куќа која се склопува за само шест часа и чини нешто помалку од 30 илјади евра можеби е иднината на станувањето, односно преселувањето, со оглед на тоа што не постои побрза и поедноставна изградба на животен простор. Оваа куќа…

Нека вашата облека повторно изгледа како нова: Со овој трик заборавете на скапите…

Колку често поради невнимание ќе го извалкаме нашето најдраго парче облека? Потоа користиме разни хемикалии кои, освен што не се ефикасни, се и штетни по здравјето. Со овој генијалент домашен отстранувач на флеки повеќе не морате да…

Сакала да ги фрли сите стари тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа домашна…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Ставила половина лимон на пета, облекла чорапи и легнала да спие. Кога се пробудила,…

Ставила половина лимон на пета, облекла чорапи и легнала да спие. Кога се пробудила, мислела дека се уште сонува кога видела што се случило… Проблемот со испукани пети може да биде многу непријатен. Ако не сакате да трошите пари на…

Градежништво: Ваљак кој бетонските површини ги претвора во поплочени патеки (Видео)

Компанијата „Маршалтаун“ го произведува „Rock ‘N’ Roller“ – иновативен производ кој пренесува шара на бетонска површина па таа изгледа како да е поплочена. Сите ќе се сложиме дека поплочените патеки изгледаат поубаво од бетонските, но…

Направила 3 топки од алу-фолија и ги ставила во машината, причината ќе ве воодушеви

Жената од снимката во прилог се потрудила да претстави некои забавни трикови, со кои ќе ви ги олесни домашните работи. Доколку треба да наострите ножици, само свиткајте парче фолија неколку пати и почнете да сечкате со ножиците.…

(Видео) Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете – мајсторите сигурно не ви го…

ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат некои битни работи… https://www.youtube.com/watch?v=w7WUp3bmg8c…

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно

Пред да дојдат гостите, таа го става ова во собата и нејзината куќа мириса прекрасно… Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но и на гостите! Причината за загушливиот воздух можеби е премалата вентилација, готвење или…