15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат на 16 степени – Метео прогноза за викендов

CENTAR MKD
Денеска ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец, а ќе има и локални врнежи од снег особено претпладне. Од сабота следува период на...
MeteoCentar Македонија

Наноси од метро снег го прекинаа сообраќајот на овој патен правец: АМСМ излезе со информација

CENTAR MKD
Поради наноси од снег во висина од над 1м, сообраќајот на регионалниот пат Р-2248 с.Ранковце-с.Герман (Крива Паланка) е во прекин за сите видови моторни возила,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Ветер и до 100 километри на час – УХМР со вонредни најави за времето

CENTAR MKD
Денеска ќе дува засилен ветер од северен правец, а во западните делови силен кој на моменти ќе достигнува брзина до 100км/час. Со северниот ветер во...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Снег вее низ Македонија – еве каква е состојбата

CENTAR MKD
Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава...
MeteoCentar Македонија

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

CENTAR MKD
УХМР издаде метео предупредување и најавува ново невреме во земјава. Денес ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час. Попладне од...
MeteoCentar Македонија

Снег вее низ Македонија – АМСМ излезе со информација

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западниот дел од државата, а во останатите делови коловозите се наместа влажни. Врнежи од слаб...
MeteoCentar Македонија

Огромна промена на времето: Температурите ќе одат во драматичен минус

CENTAR MKD
Денес во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драматична промена на времето – УХМР со најнови податоци за многу студениот бран кој ќе ја зафати Македонија

CENTAR MKD
Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето во Македонија – Силен ветер и снег низ цела Македонија

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде, Сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер со дневни температури од 10 до 16 степени. Сепак во...
MeteoCentar Македонија

Силни ветришта, многу дожд, по што ќе следи студ и снег: УХМР со детална прогноза за времето од понеделник

CENTAR MKD
Во понеделник во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој наместа ќе достигнува 80км/час. Под влијание на влажен бран попладне од запад ќе...
MeteoCentar Македонија

Зимата го подготвува последниот удар: Метеоролозите објавија кога да очекуваме снег

CENTAR MKD
Синоптичарите најавуваат голема промена, по прилично топлиот и стабилен викенд. Утре и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Нов пресврт со времето – Подгответе се за студ и снег

CENTAR MKD
Во понеделник во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој наместа ќе достигнува 80 километри на час, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Од...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Викенд временска прогноза: Нова тура снег во Македонија

CENTAR MKD
Утре и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. По одделни...
MeteoCentar Македонија

Снегот се врати во Македонија – обилни врнежи од снег на овие места, внимателно на патиштата

CENTAR MKD
Воведена е забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца, соопшти Авто мото-сојузот на Македонија. Забраната е воведена во 16.30...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Силен ветер во Македонија, УХМР издаде ново метео предупредување

CENTAR MKD
Денес ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено претпладне вдолж Повардарието каде што ќе достигнува и над 60 км/час. Следува период на стабилно време...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата не се предава: Снегот и студот се враќаат во Македонија

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во...