Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 37
MeteoCentar Македонија

Снегот се врати во Македонија – обилни врнежи од снег на овие места, внимателно на патиштата

CENTAR MKD
Воведена е забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца, соопшти Авто мото-сојузот на Македонија. Забраната е воведена во 16.30...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Силен ветер во Македонија, УХМР издаде ново метео предупредување

CENTAR MKD
Денес ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено претпладне вдолж Повардарието каде што ќе достигнува и над 60 км/час. Следува период на стабилно време...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата не се предава: Снегот и студот се враќаат во Македонија

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Уживајте во сонцето, од среда следува голема промена

CENTAR MKD
Синоптичарите најавуваат дека денеска ќе преовладува променливо облачно, а од изутрина најпрвин во западните делови и потоа на југот ќе има врнежи од дожд, а...
MeteoCentar Свет

Силно невреме на Балканот: Урнати мостови, потопени улици, куќи под вода

CENTAR MKD
Босна и Херцеговина, Словенија и Хрватска викендов ги погоди силно невреме. Најсериозно е во Босна, каде поради силните дождови и зголемувањето на водостојот водата однесе...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Нова седмица, нови прогнози: Временска прогноза за првите четири дена од неделата

CENTAR MKD
Следува период на променливо време со позитивни утрински температури и повремено со врнежи. До вторник по котлини се уште ќе има услови за појава на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Метео-предупредување: До среда невообичаени високи температури кои ќе го стопат снегот, а од среда невреме со дожд и снег

CENTAR MKD
Следува период на променливо време со позитивни утрински температури и повремено со врнежи. До вторник по котлини се уште ќе има услови за појава на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Пресврт со времето: До вторник пораст на температурите, а од среда нагло заладување

CENTAR MKD
Од среда се очекува да бидеме под северно воздушно струење, ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе се засилува, а со тоа ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат на 16 степени – Метеоролозите со убави вести за времето

CENTAR MKD
Следува период на променливо облачно и потопло време, особено на повисоките места и на планините што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка. По одделни...
MeteoCentar Македонија

Променливо облачно време, попладне слаб локален дожд

CENTAR MKD
Времето денеска е променливо облачно, во западните делови попладне со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Претпладне...
MeteoCentar Свет ТОП ВЕСТИ

По ниските поларни температури во Америка, следува натпросечно затоплување

CENTAR MKD
Централните делови на САД ги парализираа поларните температури што паднаа на минус 48 Целзиусови степени. Официјални лица од неколку земји му припишаа многубројни смртни случаи...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Зимата попушта: Синоптичарите најавија голема промена на времето која ќе предизвика брзо топење на снегот

CENTAR MKD
Следува период на претежно облачно и потопло време, особено на повисоките места и на планините што ќе предизвика топење на снежната покривка. Во утринските часови...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Детална временска прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре времено ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег . Врнежите ќе бидат...
MeteoCentar Македонија

Снег вее низ Македонија – еве каде е најкритично

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ ЗА ТМВ: Од 22,00ч. на пат.правец Маврово-Дебар и обратно воведена е забрана за ТМВ. СОСТОЈБА:...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот во Македонија: Понеделничка прогноза за времето

CENTAR MKD
Попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажни воздушни маси, кои во следните денови ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд,...