11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Времето драстично се менува: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Во текот на работната седмица времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во четврток попладне и во петок ќе има повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните делови. Во текот на целиот период ќе дува умерен, а во четврток засилен југоисточен ветер.

Прогноза за 28.02.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 12°C до 17°C

Променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 29.02.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 13°C до 17°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд наместа пообилни, особено во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 01.03.2024
Минимална температура: 5°C до 10°C
Максимална температура: 10°C до 15°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Спонзорирано: