7 C
Скопје
28. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » MeteoCentar » Page 32
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот: Нагла промена на времето

CENTAR MKD
Уште во текот на претпладнето облачноста насекаде ќе се зголеми, а во попладневните часови ќе има локални слаби врнежи од дожд, на планините од снег,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот: Драстичен пад на температурите – Студ ќе ја окова Македонија

CENTAR MKD
До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со локални слаби врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

По сонцето промена – подгответе се за температурен пресврт

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде сончево со слаб северозападен ветер. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Зимата не се предава: До четврток сонце, од петок драстичен пад на температурите

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето нагло се менува – температурите ќе “скокнат” до 16 степени

CENTAR MKD
Од денеска следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. За време на викендот утринските температури насекаде ќе бидат под нулата. Прогноза...
MeteoCentar Македонија

Снег низ Македонија – Обилни врнежи ги блокираа овие патни правци, АМСМ излезе со важно известување

CENTAR MKD
Oд 17:10 часот на патниот правец Мавровска раскрсница Дебар и обратно, поради обилни врнежи на снег воведена забрана за ТМВ, информираат од АМСМ. Сообраќајот на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат на 16 степени – Метео прогноза за викендов

CENTAR MKD
Денеска ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец, а ќе има и локални врнежи од снег особено претпладне. Од сабота следува период на...
MeteoCentar Македонија

Наноси од метро снег го прекинаа сообраќајот на овој патен правец: АМСМ излезе со информација

CENTAR MKD
Поради наноси од снег во висина од над 1м, сообраќајот на регионалниот пат Р-2248 с.Ранковце-с.Герман (Крива Паланка) е во прекин за сите видови моторни возила,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Ветер и до 100 километри на час – УХМР со вонредни најави за времето

CENTAR MKD
Денеска ќе дува засилен ветер од северен правец, а во западните делови силен кој на моменти ќе достигнува брзина до 100км/час. Со северниот ветер во...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Снег вее низ Македонија – еве каква е состојбата

CENTAR MKD
Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава...
MeteoCentar Македонија

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

CENTAR MKD
УХМР издаде метео предупредување и најавува ново невреме во земјава. Денес ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час. Попладне од...
MeteoCentar Македонија

Снег вее низ Македонија – АМСМ излезе со информација

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западниот дел од државата, а во останатите делови коловозите се наместа влажни. Врнежи од слаб...
MeteoCentar Македонија

Огромна промена на времето: Температурите ќе одат во драматичен минус

CENTAR MKD
Денес во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драматична промена на времето – УХМР со најнови податоци за многу студениот бран кој ќе ја зафати Македонија

CENTAR MKD
Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето во Македонија – Силен ветер и снег низ цела Македонија

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде, Сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер со дневни температури од 10 до 16 степени. Сепак во...
MeteoCentar Македонија

Силни ветришта, многу дожд, по што ќе следи студ и снег: УХМР со детална прогноза за времето од понеделник

CENTAR MKD
Во понеделник во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој наместа ќе достигнува 80км/час. Под влијание на влажен бран попладне од запад ќе...