34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Метеоролозите излегоа со нова прогноза – какво време да очекуваме денес?

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од јужен правец.