Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Македонија » Page 2306

Category : Македонија

МакедонијаТОП ВЕСТИ

Снег во Македонија – внимателно на овие патни правци

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Снег со слаб интeнзитет кој не се задржува на коловозот провејува на патните правци Крива...
Македонија

Тежок инцидент за кој зборува цела Македонија: Прво го претепале, па му го запалиле “пежото”

CENTAR MKD
Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство – Прилеп поднела кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21), двајцата од Прилеп, поради постоење сомнение за сторено...
Македонија

Пијан македонски полицаец направил тежок инцидент во својот дом

CENTAR MKD
Во 17 часот вчера, во полициската станица Кочани, се јавила 38-годишната К.А.К. и пријавила дека истиот ден околу 16 часот била психички и физички малтретирана...
Македонија

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

CENTAR MKD
Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот официјален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се...
Македонија

Најавени демонстрации во Скопје – еве што ќе се случува пред Владата

CENTAR MKD
Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада...
Македонија

Драма: Претепан отишол на Клиника, го нашле и таму па го докрајчиле

CENTAR MKD
Во 03 часот во Полициската станица -Штип, 30-годишниот З.А. од Штип , пријавил кривично дело Насилство. Тој објаснил дека околу полноќ додека седел во угостителски...
Македонија

Полицијата сигурно не го очекувала ова: Го забележале како во возило марка Широки става три пиштоли, една автоматска пушка, една полуавтоматска пушка, рачна бомба, една граната за светлосен сигнал, една звучна граната, топовски удар…

CENTAR MKD
На 11.01.2018 година во Кичево во домот на С.Ѓ. (49) од страна на полициски службеници од Полициската станица-Кичево, по наредба од Основен суд –Кичево, извршен...
Македонија

Форд фокус излета од патот и удри во дрво: Полицијата објави детали за тешката сообраќајка во Македонија

CENTAR MKD
На 12.01.2018 година во 17,15 часот во близина на крстосницата кај с. Амзабегово, светиниколско, се случила сообраќајна несреќа во која Б.В. (28) од истото село,...
Македонија

Фрчат казни за фирми во Струмица – ова е нивниот грев за кој ќе платат високи суми

CENTAR MKD
Инспекциските служби во Струмица кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива за заштита на животната средина. Дел од струмичките стопанските субејекти користеле недозволени енергенси...
Македонија

Пред вечерва да се фатите за волан – внимателно прочитајте го овој текст

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Ѓавато,...
Македонија

Димитров: Го охрабривме Нимиц в среда да излезе со првичен предлог за името

CENTAR MKD
Министерот за надворешни работи Никола Димитров велии дека се уште нема предлог за решавање на спорот со името, но медијаторот Метју Нимиц бил поттикнат од...
Македонија

Вработен во МВР пукал во дневната соба: “Остави го бебето или ќе те убијам”

CENTAR MKD
Во 17 часот вчера, во Полициската станица Кочани, се јавила 38-годишната К.А.К. и пријавила дека истиот ден околу 16 часот била психички и физички малтретирана...
Македонија

Важна вест за возачите – сообраќајот на овој патен правец се пренасочува

CENTAR MKD
Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Оттаму утрово информираа дека сообраќајот на државните...
Македонија

Скопје во солзи: Детали за трагедијата во која загина млад човек

CENTAR MKD
Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случила трагична сообраќајна незгода во која животот го загубил 36-годишен маж од скопското село Марино. Според информациите...
Македонија

Фрчат кривични од МВР – уште еден градоначалник заврши со пријава

CENTAR MKD
Кумановската полиција до ОЈО Куманово поднесе кривична пријава против лицата А.А. (57) и М.М. (67), поради сомнение дека сториле кривично дело „злоупотреба на службена положба...