16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Скопјанец нападнат пред познат локал во центарот на градот, полицијата го расчистува кривично-правниот настан

На 25.03.2024 во 19.45 часот во СВР Скопје, В.Ѓ.(41) од Скопје пријавил дека околу 08.40 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Центар во Скопје бил физички нападнат од едно лице, кое го познавал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Спонзорирано: