16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Кон полициско возило бил фрлен предмет од возило во движење, полицијата уапси младо момче

На 25.03.2024 околу 20.20 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.А.(28) од Скопје затоа што претходно од неговото возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, бил фрлен тврд предмет и било оштетено службено полициско возило.

Се преземаат дополнителни мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Спонзорирано: