22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода дел од Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска поради дефект на улична цевка ф 100мм на ул Роберт Кох бб прекинато водоснабдување ке имаат корисниците од ул Роберт Кох, ул Драгиша Милошевич, ул Трифун Пановски и дел од ул Карпошово Востание, од 09:00 до завршување на интервенцијата(општина Карпош).